Pralka Electrolux – zawsze czysta i pachnąca odzież

Pralka Electrolux – zawsze czysta i pachnąca odzież

2 views
0

 

Pralka jest nieodzownym elementem każdego sprawnie funkcjonującego domu. Umożliwia ona czyszczenie zabrudzonej odzieży w bezpieczny dla jej tkaniny sposób. Jednak nawet najlepsza pralka Electrolux jest tylko rzeczą, która ma prawo się zacinać. Czasem ulega ona awariom bądź zawiesza się w trakcie funkcjonowania. Jak zresetować pralkę Electrolux aby przywrócić ją do ,,życia”?

 

Jak zresetować pralkę Electrolux?

Wiele osób zadaje pytanie; jak zresetować pralkę Electrolux w momencie, kiedy zatnie się w trakcie wykonywanego prania. W przypadku kiedy pralka Electrolux nie reaguje na sygnały, a nie skończyła jeszcze danego cyklu prania mówi się, że uległa zawieszeniu. Jak zresetować pralkę Electrolux?

 

Wystarczy jedynie nacisnąć przycisk włączający pralkę. Jednak nie poprzez kliknięcie, a poprzez przytrzymanie przycisku przez około 10 sekund – podobnie jak w przypadku wyłączenia telefonu komórkowego. W tym przypadku pralka się zresetuje wraz z cyklem prania. Aby je kontynuować należy wybrać określony tryb pracy i uruchomić urządzenie.

 

Istnieje również ważny algorytm postepowania, o którym warto wspomnieć. Dotyczy on przerwy w dostawie prądu. Często występują nieplanowe/planowe przerwy w dostawie prądu. W momencie, kiedy w takiej sytuacji działa pralka należy ochronić ją przed nagłymi skokami napięcia, które mogą zniszczyć jej elektryczny mechanizm. Dlatego wtedy warto wyłączyć ją całkowicie z prądu i włączyć dopiero po przywróceniu prądu. Dodatkowo warto odprowadzić wodę, aby ubrania zbytnio nie zamokły.

 

Dowiedz się więcej: Jak zresetować pralkę electrolux

 

 

Podsumowanie

Korzystając z pralki Electrolux warto wiedzieć jak postępować w różnych podbramkowych sytuacjach. Resetowanie pralki może być jedną z nich. Po przeczytaniu tego wpisu z pewnością każda osoba będzie już wiedzieć jak zresetować pralkę Electrolux w poprawny sposób. W przypadku dojścia do różnorodnych poważniejszych awarii i usterek warto jest oddać pralkę w ręce specjalistów. Osoby, które nie znają się na rzeczy mogą tylko pogorszyć sytuację.