Programy antywirusowe na polskim rynku

2 views
0

Zanim zdecydujemy się na zakup programu antywirusowego powinniśmy zapoznać się z najbardziej cenionymi antywirusami na polskim rynku. Podążając za pozytywnymi opiniami większości użytkowników zwiększamy swoje szanse na dobrą ochronę naszego komputera.

 Oferty programów antywirusowych

Rynek obecnie obfituje w wiele ofert programów antywirusowych. Możemy znaleźć programy płatne i bezpłatne. Co ciekawe często programy bezpłatne są równie skuteczne w wykrywaniu i zwalczaniu szkodliwego oprogramowania. Niektóre wersje programów możemy pobrać bezpłatnie jako wersję próbną, za którą po pewnym okresie będziemy musieli zapłacić.

 Popularne programy antywirusowe

Jednym z bardziej znanych i popularnych w naszym kraju programów antywirusowych jest avast! Free Antivirus 2015. Jest on jednym z najczęściej pobieranych z sieci antywirusów. Dostępna jest jego miesięczna wersja próbna. Po upływie miesiąca należy opłacić subskrypcję. Program jest bardzo skuteczny w skanowaniu komputera i wykrywaniu szkodliwego oprogramowania, dokonuje również automatycznego skanowania pobieranych z sieci plików. Nowością najnowszej wersji jest zwiększenie bezpieczeństwa korzystania z sieci domowej.

Nowością na polskim rynku, a zarazem odkryciem społeczności internetowej jest rumuński program Bitdefender Antivirus Plus 2015, który również wykazuje się niezwykłą skutecznością w skanowaniu komputera i wykrywaniu szkodliwych obiektów. Jednym z jego niewątpliwych plusów jest bardzo łatwa obsługa. Program działa na zasadzie chmury, nie obciążając systemu, nie wymaga w zasadzie od użytkownika większych działań. Możemy pobrać z sieci jego trzydziestodniową wersję testową.

Kolejną znaną i cenioną pozycją na polskim rynku programów antywirusowych jest ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall. Pakiet tego programu obejmuje również zaawansowany Firewall, który chroni nasz komputer przed atakami internetowymi, a również sprawia, że nasz komputer jest niewidoczny dla pozostałych osób korzystających z internetu, co zwiększa bezpieczeństwo naszego komputera.

Popularnym programem jest także ComodoAntivirus, który również bardzo skutecznie zwalcza wirusy i złośliwe oprogramowanie. Innowacją tego programu jest otwieranie podejrzanych elementów w odizolowanym środowisku, co uniemożliwia infekcję i jest bezpieczne dla naszego komputera.