Promowanie strony w internecie – 2 metody

2 views
0

Jeśli chcemy zarabiać na stronie internetowej, która jest wizytówką naszej firmy, musimy pomyśleć o skutecznej formie promocji i reklamy, które pozwolą naszej witrynie wypłynąć na szerszy horyzont, by została dostrzeżona przez użytkowników sieci i zyskała ich uznanie. Oczywiście wymaga to współpracy ze specjalistami w dziedzinie marketingu internetowego, którzy pomogą dobrać najlepsze dla danej firmy rozwiązanie.

Jedną z najpopularniejszych firm marketingu w sieci jest pozycjonowanie stron internetowych, obejmujące optymalizację serwisu www (SEO) oraz zdobywanie nowych, wartościowych linków – odnośników do stron. Optymalizacja strony musi być poprzedzona jej szczegółową analizą. W trakcie optymalizacji strony modyfikowany jest jej kod źródłowy, by zyskać przychylność wyszukiwarki Google. Od przyjazności witryny, jej konstrukcji, zależy w dużej mierze jej ostateczna pozycja w wynikach wyszukiwań. Prawidłowa optymalizacja poprawia widoczność strony w wyszukiwarce, a to z kolei przekłada się na jej popularność i wzrost zysków. Drugim niezbędnym elementem pozycjonowania jest zdobywanie linków do strony, które powinny również wzmacniać jej pozycję w internecie.

Pozycjonowanie stron internetowych pozwala firmie rozwinąć skrzydła w internecie, zyskać nowych klientów, porozumiewać się z tymi, którzy już skorzystali z oferty. Strona internetowa, która zajmuje czołowe pozycje w wynikach wyszukiwań związanych z ofertą firmy, jest wartością nie do przecenienia. Dlatego na pozycjonowanie stron decyduje się tyle firm na całym świecie: w Rosjanie wybierają Продвижение домашнего сайта, Amerykanie – web positioning, a Niemcy – Suchmaschinenoptimierung. Wszyscy zdają sobie sprawę z efektów, jakie może przynieść pozycjonowanie strony.

Innym sposobem na zaistnienie w wynikach wyszukiwani są kampanie reklamowe Google AdWords, które pozwalają w wyjątkowo szybki sposób zareklamować swoje produkty i usługi, zwłaszcza te sezonowe lub promocyjne. Właściciel strony płaci tylko za konkretne kliknięcia w jego reklamę, może też w każdej chwili reklamę modyfikować lub nawet zawiesić.

2 przedstawione metody promocji strony w wyszukiwarce mają swoją specyfikę i przeznaczenie, można stosować je uzupełniająco, wykorzystując w swojej strategii reklamowej. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.