Radiofrekwencja mikroigłowa – bezinwazyjny lifting termiczny

Radiofrekwencja mikroigłowa – bezinwazyjny lifting termiczny

10 views
0

Radiofrekwencja mikroigłowa pozwala na mało inwazyjny i jednocześnie bardzo skuteczny lifting twarzy. Sprawdź!

Radiofrekwencja mikroigłowa, czyli bezinwazyjny lifting termiczny

Zabiegi iniekcyjne to jedne z najczęściej wybieranych terapii w medycynie estetycznej ze względu na bezpośrednią ingerencję w tkanki, a jednocześnie zachowanie niskiej inwazyjności i brak rekonwalescencji. Radiofrekwencja mikroigłowa to innowacja w tej dziedzinie. Za pomocą iniekcji wprowadzane są pod skórę fale radiowe, których celem jest pobudzenie intensywnej odnowy kolagenu i poprawa napięcia skóry twarzy. Wyjaśniamy, jak wygląda zabieg i jakie efekty pozwala uzyskać.

Co to jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, łączący dwie skuteczne technologie: mikronakłuwanie i falę radiową. Podczas jednego zabiegu skóra jest stymulowana na wielu różnych poziomach, co bardzo pozytywnie wpływa na jej odnowę i regenerację. Działanie radiofrekwencji mikroigłowej opiera się na pobudzaniu produkcji kolagenu w skórze, co prowadzi do jej zagęszczenia i wzmocnienia. W związku z tym podstawowym wskazaniem do zabiegu jest działanie odmładzające, anti-aging. RF mikroigłowa poprawia napięcie skóry oraz likwiduje drobne zmarszczki.

Termiczny lifting twarzy

Radiofrekwencja mikroigłowa przy pomocy urządzenia Virtue RF to zabieg odmładzający, z którego skorzystasz w warszawskiej Klinice Miracki. Procedura odbywa się po wcześniejszej konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Mikronakłuwanie wiąże się z niewielkim uczuciem dyskomfortu, co można zminimalizować przy pomocy znieczulenia kremem anestetycznym. Radiofrekwencja mikroigłowa jest bezpieczna i nie wymaga rekonwalescencji.

Zabieg polega na wprowadzeniu sterylnych mikroigieł głęboko do skóry właściwej. Innowacyjna głowica Smart RF powoduje mikrouszkodzenia na głębokościach o zakresach 0,1–3,5 mm, dzięki czemu zabieg może zostać dopasowany do leczonego obszaru w taki sposób, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Działanie radiofrekwencji mikroigłowej opiera się na termicznym liftingu skóry. Igły tworzą mikroskopijne kanały, a fale radiowe podgrzewają tkankę, co prowadzi do stymulacji naturalnej produkcji kolagenu i elastyny. Efektem jest szybka i skuteczna regeneracja tkanki, napięcie oraz uniesienie skóry. Dodatkowo radiofrekwencja mikroigłowa zwiększa zdolności skóry do absorpcji składników aktywnych znajdujących się w kosmetykach pielęgnacyjnych.

RF mikroigłowa – efekty

Radiofrekwencja mikroigłowa dedykowana jest osobom, zmagającym się z różnymi problemami skórnymi. Można stosować ją u osób posiadających cerę dojrzałą, wrażliwą czy naczynkową. Zabieg można wykonywać przez cały rok, bez konieczności stosowania ochrony UV, ponieważ jego działanie nie zwiększa wrażliwości skóry na promieniowanie słoneczne. Efekty widoczne są już po jednym zabiegu, jednak dla ich wzmocnienia i utrwalenia konieczna jest seria zabiegów – ich liczbę i częstotliwość ustala lekarz podczas konsultacji. Pamiętaj, że całkowita przebudowa skóry wymaga czasu, dlatego pełne rezultaty radiofrekwencji mikroigłowej zauważysz dopiero po kilku miesiącach.

Seria zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej pozwala na uzyskanie doskonałych efektów w postaci:

  • poprawy napięcia skóry – liftingu twarzy,
  • redukcji drobnych i głębokich zmarszczek,
  • poprawy owalu twarzy,
  • redukcji blizn,
  • poprawy kolorytu skóry,
  • ujędrnienia skóry,
  • zwiększenia absorpcji składników aktywnych,
  • poprawy ogólnej kondycji skóry.

Co istotne, radiofrekwencja mikroigłowa stanowi doskonałe uzupełnienie innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Można połączyć ją m.in. z laserowym odmładzaniem twarzy dla spotęgowania i przyspieszenia efektów.

Więcej na temat zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej dowiesz się od specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki – zapraszamy do kontaktu: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-srodmiescie-ul-krolewska/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/