Retuszowanie portretów

11 views
0

Retuszowanie twarzy to zajęcie bardzo precyzyjne. Zleć to profesjonaliście. Nie chcesz przecież usunąć cech charakterystycznych ani zaakcentować wyjątkowo niepochlebnych atrybutów. Dodatkowo nie sądzę, abyś chciał poświęcać czas i wysiłek, skoro możesz zlecić to nam. Czasem zdarza się, że masz kłopot z wyobrażeniem sobie możliwości profesjonalnego retuszu. Możesz uniknąć zakłopotania i nieporozumień, jeśli wyślesz nam zdjęcia którymi mielibyśmy się zająć.

Dobry retusz wymaga dokładnego oka, empatii i cierpliwości. Najlepsze nasze prace powstają, kiedy nie jesteśmy pod presją czasu, uwierz mi, odrobina dobrego retuszu daje zawsze lepsze rezultaty niż cale mnóstwo słabego. Podczas retuszowania portretów staram się, aby osoba na zdjęciu wyglądała na pewną siebie i wypoczętą, jakby właśnie wróciła z dwutygodniowego urlopu. Przez chwilę pomyśl nad tym, że każdy portret, którego poprawienie nam zlecisz, przedstawia wyjątkową osobę i powinien być traktowany ostrożnie i z szacunkiem.
Powinniśmy wydobyć na światło dzienne to, co jest najlepsze w każdym człowieku. Pokażemy Ci, jak tego dokonać za pomocą kontrastu, kolorów i odpowiednio zaakcentowanych szczegółów.

Reasumując, jeśli chciałbyś:

? wyretuszować portret,
? usunąć elementy rozpraszające uwagę i poprawić kontury,
? skorygować tekstury skóry i detale twarzy,
? zastosować efekty twórcze i malarskie.