Rozliczanie kierowców – czas, nadgodziny i delegacje

Rozliczanie kierowców – czas, nadgodziny i delegacje

6 views
0

Pracując w branży przewozowej przewoźnicy każdego dnia spotykają się z utrudnieniami, zmagają się z przepisami czy też wydatkami pieniędzy na naprawy pojazdów. Do tego muszą dołożyć wszelkich starań, aby wszystko ,,zgadzało się w papierach”, a to czasem bywa trudne. Potrzebna jest tutaj dobra współpraca kierowców wraz z przedsiębiorcami na temat rozliczania czasu. W tej branży bardzo ważnym aspektem jest czasowe rozliczanie kierowców. Czas, nadgodziny, delegacje, wyjazdy za granicę czy urlopy muszą być skrupulatnie dokumentowane… Czy da się to jakoś ułatwić?

 

Ułatwione rozliczanie czasu pracy kierowców z Dbkfleetmanagement

 

Dbkfleetmanagement to skrupulatny system telematyczny, z którym można usprawnić funkcjonowanie każdej firmy przewozowej. Oprócz monitoringu GPS pojazdów, pomocy w naprawach technicznych, wypadkach czy składania raportów paliwowych oferuje on również łatwiejsze rozliczanie czasu pracy kierowców. To system, który znajduje się w komputerze każdego kierowcy. Wraz z nim może on z łatwością schodzić na przerwy w odpowiednich momentach. Ogranicza to ryzyko błędnego odczytania i zapisania danych z tachografu biorąc pod uwagę fakt, że kierowcy często znajdują się w innych państwach. Jest to dla nich bardzo ważne gdyż w przypadku kontroli przez służby mundurowe muszą oni skrupulatnie trzymać się przepisów panujących w danym kraju. Jeżeli nie będą dokładni to na kierowcę, a co za tym idzie firmę mogą zostać nałożone kary.

 

Dbkfleetmanagement ułatwia odczytywanie, zapisywanie i przechowywanie danych bez ogromnej ilości papierków czy wniosków. Wraz z tym systemem telematycznym wszystko staje się prostsze i bezpieczniejsze! Fantastyczną opcją jest automatyczne zapisywanie końca pracy przez co kierowca danego dnia wcale nie musi meldować się w bazie po zakończeniu pracy. Może to zrobić w domu, a system przeniesie dane do pamięci.

 

Podsumowanie

 

Jak widać systemy telematyczne ułatwiają życie wielu przedsiębiorcom. Rozliczanie czasu pracy kierowców jest jednym z mniej przyjemnych zabiegów firmowych – warto ułatwić sobie ten sektor pracy z sprawnym systemem telematycznym!