Rynek nieruchomości i domy szkieletowe

Rynek nieruchomości i domy szkieletowe

views
0

Rynek nieruchomości w Polsce to niezwykle ciekawy temat do rozmów. Kiedy jednak przychodzi do zakupu pierwszego mieszkania okazuje się, że ceny są zdecydowanie zawyżone, a kupowanie u deweloperów to ryzyko związane z licznymi poprawkami i usterkami. Szukając rozwiązania dla siebie coraz częściej zastanawiamy się nad budową domu. Sprawa wydaje się jeszcze bardziej oczywista, jeśli dysponujemy odpowiednią działką. Wtedy warto pomyśleć o budowie.

Dom murowany czy drewniany?

Do niedawna byliśmy przekonani, że wyłącznie domy murowane są w stanie przetrwać lata i zapewnić nam odpowiedni komfort. Dzisiaj musimy nieco zmienić ten pogląd – nowoczesne domy drewniane szkieletowe, budowane w Polsce od kilku lat, podbijają nasze serca i udowadniają, że dom wcale nie musi być drogi. Jak to możliwe?

Wybudowanie domu murowanego to olbrzymie koszty – pierwszym z nich jest oczywiście kupno działki. W ostatnich latach znacząco wzrosły ceny materiałów budowlanych, co również przełożyło się na finalną cenę samego domu. Budowa takiego domu wymagała zaciągnięcia olbrzymiego kredytu lub też przeciągnięcia samej budowy na okres wielu lat.

Alternatywą są domy drewniane szkieletowe, których konstrukcja jest już doskonale znana w Polsce. Producent domów szkieletowych Mawit zaoferuje nam nowoczesne domy drewniane, których budowa nie trwa roku, a kilka miesięcy. W zależności od tego, czy dom ma być oddany w stanie surowym czy też deweloperskim jest to od 2 do 8 miesięcy. Koszty takiego domu szacuje się na ok. 35% niższe niż w przypadku klasycznego domu murowanego.

Skąd wziąć projekt na dom drewniany?

Liczne projekty, dostosowane do potrzeb różnorodnych klientów, zaproponują nam sami producenci. W ich katalogach znajdziemy domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak również domy piętrowe z balkonami czy tarasami.