Specjalne buty w górski teren

views
0

Nie ma pewnie istotniejszego ekwipunku górskiego niż stosownie dopasowane buty trekkingowe. Wybierając się w góry, wspinając się nawet lekką ścieżką, niewłaściwe obuwie może wpędzić nasze stopy do mizernego stanu i urazów, których uzdrowienie nie będzie należało do szybkich czy łatwych.

Buty trekkingowe doskonale jest kupować w specjalnych sklepach górskich, które sprzedają swoim klientom asortyment konkretnie przystosowany do turystycznych wycieczek i wspinaczki.

Na co jednak musimy zwracać szczególną uwagę w trakcie wybierania butów? Głównie należy sprawdzić ich podeszwę, która musi być dostatecznie solidna, żeby tłumiła stawianie kroków nawet na ciężkim terenie, jak i elastyczna na tyle, by nie krępowała poruszania się. Doskonałym przykładem podeszwy używanej w produkcji faktycznie konkretnych butów trekkingowych są podeszwy typu VIBRAM używane przez takie firmy jak The North Face, Scarpa, Aku i wielu innych atrakcyjnych marek obuwia turystycznego.

Największy nawet sceptyk, który nie wierzy w właściwości specjalnych butów turystycznych niezwłocznie przekonuje się o swoim błędzie, wystarczy mu jedna wyprawa górska w zwyczajnych adidasach czy innych butach z płaską podeszwą. Jeśli taka osoba na swoją następną wycieczkę ubierze np. trekkingowe buty Scarpa, to już przenigdy nie zrobi tego błędu i nie wyjdzie w góry bez odpowiedniego sprzętu.

Komfort podróży w zawodowych butach trekkingowych jest niewspółmierny z żadnym innym rodzajem obuwia, szczególnie, jeżeli w programie naszej podróży jest trudny czy niejednokrotnie nieosiągalny górski teren. Warto zatem należycie przygotować się do każdej turystycznej wyprawy i zaufać sprawdzonym rozwiązaniom, a góry staną się dla nas krainą błogiego wypoczynku.