Specyfika Łódzkiej branży przeprowadzkowej

1 views
0

Łódzka branża przeprowadzkowa wykazuje pewne specyficzne cechy, których poznanie i zrozumienie determinuje rozwój działających w niej firm. Cechą szczególną wyróżniającą Łódzką branżę przeprowadzkową od jej odpowiedników w innych województwach jest konkurencja w sektorze przeprowadzkowym. W Łodzi w ostatnim czasie powstało strasznie dużo przedsiębiorstw pseudo przeprowadzkowych. Ich właściciele w zdecydowanej większości przekształcili swoje firmy z firm transportowych na przeprowadzkowe. Powodem tych decyzji był kryzys w branży transportowej spowodowany stale rosnącymi cenami paliw. W efekcie wpisując hasło przeprowadzki Łódź w wynikach wyszukiwarki internetowej pojawia się kilkanaście stron internetowych, niestety zaledwie kilka z nich to strony z profesjonalnych firm, a reszta należy do właścicieli firm pseudo przeprowadzkowych

Ceny przeprowadzek w Łodzi

Powstanie wielu nie profesjonalnych przedsiębiorstw przeprowadzkowych spowodowało znaczne różnice w cenach oferowanych przez Łódzkie firmy przeprowadzkowe. Dzwoniąc do dziesięciu firm przeprowadzkowych i pytając się o ceny zrealizowania małej przeprowadzki w obrębie Łodzi usłyszałem ceny w granicach od 160 do 700 zł. Na tak potężne różnice cenowe wpływa fakt, że ceny najniższe oferowane są przez nowo powstałe przedsiębiorstwa przeprowadzkowe, te zazwyczaj zatrudniają mało profesjonalnych pracowników niemających pojęcia o realizacji przeprowadzki, ponadto firmy te bardzo często są określane przez specjalistów z branży przeprowadzkowej mianem nieuczciwych, ponieważ podnoszą ceny wykonywanych usług w trakcie ich realizacji.

Oferta Łódzkich firm przeprowadzkowych

Oferta Łódzkich firm przeprowadzkowych jest bardzo zróżnicowana. Małe nie profesjonalne firmy przeprowadzkowe oferują swoim klientom jedynie transport, wniesienie i zniesieni mebli, właściciele tego typu firm zazwyczaj nie oferują możliwości bezpłatnej wyceny przeprowadzki a na realizację usług umawiają się na podstawie stawek godzinowych. Oferta profesjonalnych firm przeprowadzkowych jest dużo bardziej rozbudowana, ponieważ składa się nie tylko z procesu samej przeprowadzki, ale również z zaoferowaniu klientom szeregu usług dodatkowych takich jak: sprzedaż kartonów, zapakowanie i rozpakowanie mebli, magazynowanie towaru, skręcanie i rozkręcanie mebli.. Pyzatym profesjonalne firmy przeprowadzkowe chcą być coraz bardziej elastyczne, dlatego oferują swoim klientom dwie możliwości wyceny przeprowadzki.