Spodnie do jazdy konnej – jaki model bryczesów wybrać?

Spodnie do jazdy konnej – jaki model bryczesów wybrać?

15 views
0

Rozpoczęcie treningów jeździeckich to dla wielu z nas spore wydarzenie – jazda konna to sport prestiżowy, który pozwala nie tylko dbać o kondycję i ciało, ale tez obcować z wyjątkowymi zwierzętami. Chcąc jak najlepiej przygotować się do jazd, warto zadbać przede wszystkim o odpowiedni strój – niezbędne okażą się spodnie do jazdy konnej, jak i dopasowany do głowy toczek.

Znajdź idealne spodnie do jazdy konnej

Decydując się na rozpoczęcie nauki jazdy konnej, warto postawić na bezpieczeństwo i komfort. Spodnie do jazdy konnej będą idealnym rozwiązaniem – spodnie takie chronią skórę przed potencjalnym obtarciami, jak również pozwalają na zachowanie swobody ruchów. Spodnie do jazdy konnej tworzone są z materiałów łączonych – zazwyczaj producenci proponują połączenie włókien bawełnianych i syntetycznych. Bawełna pozwala skórze oddychać, wentyluje ją – jest to szczególnie ważne w czasie upałów. Włókna syntetyczne sprawiają, że tkanina staje się bardziej elastyczna, przyjemniejsza w dotyku i rozciągliwa. Dodatkowo włókna takie sprawiają, że materiał znacznie szybciej schnie, a jego pielęgnacja nie jest problemem. Spodnie do jazdy konnej uzupełniane są o kliny, które tworzone są zazwyczaj z materiałów takich jak skóra ekologiczna czy naturalna. Leje pozwalają na zachowanie większej przyczepności do siodła, co przekłada się na bezpieczniejszą jazdę. Bryczesy znaleźć można w wielu rozmiarach czy kolorach – projektanci udostępniają modele dla pań, panów, młodzieży, jak również dzieci.

Spodnie do jazdy konnej i toczek

Spodnie do jazdy konnej to nie jedyny element, który koniecznie powinniśmy mieć już na pierwszych jazdach. Drugim elementem jest toczek, czyli kask jeździecki. Kaski tworzone są przez wielu producentów, mogą się one różnić profilowaniem. Zanim wybierzmy konkretny kask, warto przymierzyć kilka modeli i wybrać ten, który pasuje idealnie.