Strona internetowa firmy

14 views
0

Żyjemy w czasach gdzie łatwy dostęp do informacji stanowi podstawę. Internet jest wszędzie. Korzystamy z niego w pracy, w domu, w podróży czy na spacerze. Nie używamy tylko komputerów. Coraz więcej wykorzystujemy urządzenia mobilne takie jak smartfony czy tablety. To właśnie na nich szukamy informacji, które nas w danej chwili interesują. Przeglądamy portale społecznościowe, robimy zdjęcia, gramy w gry. Istniejemy w wirtualnym świecie.

Strona internetowa firmy

Przy prywatnym korzystaniu z wirtualnych zasobów wszystko jest ok. Problem zaczyna się gdy do internetowego świata ma wkroczyć firma. Co zrobić? Czy udać się do specjalistów od tworzenia stron internetowych? Zbudować stronę samodzielnie? Wykorzystać generatory stron lub gotowe szablony?

Każde z powyższych ma swoje wady i zalety. Jedne generują koszty inne mogą być nieatrakcyjne lub pospolite. Jak pogodzić wszystko ze sobą?

Właśnie te problemy postaram się nakreślić w tym artykule.

Specjaliści od tworzenia stron internetowych

To firmy, których chlebem powszednim jest projektowanie stron www i grafik. Kreują one wizerunek firmy w sieci i „realu”. Powierzenie właśnie takim firmom stworzenia strony internetowej swojej firmy przyniesie efekty w postaci unikatowego wyglądu witryny, fachowej i kompleksowej obsłudze, ukierunkowaniu na efekt, dostosowaniu strony do urządzeń mobilnych według nowych standardów Google. Doświadczenie daje wiele możliwości, o których właściciel może nie mieć pojęcia. Oczywiście takie przedsięwzięcie generuje koszty stworzenia witryny ale daje gwarancję zadowolenia.

Samodzielnie wykonane strony lub zakupione szablony

Druga strona medalu to stworzenie własnoręcznie strony internetowej dla swojej firmy lub wykorzystanie do tego gotowego szablonu. Na pewno koszty takich posunięć są niższe od zatrudnienia specjalistów. Jest to plus. Ale czy aby na pewno? Jeżeli potrafi się projektować to nie ma problemów, ale co jeśli nie? Błędy, które można popełnić przy samodzielnej budowie strony mogą skutkować bardzo niską pozycja w wyszukiwarkach, nieciekawym wyglądem a do tego brakiem wielu niezbędnych funkcjonalności.

Wykorzystanie szablonów jest już lepszym podejściem ale i tak powoduje, że Twoja firmowa strona internetowa może być pospolita, taka jakich wiele. Często szablony nie dają możliwości pełnej personalizacji a zatem jest się skazanym na domyślne kolory, układy stron i wiele innych. Zaawansowane szablony natomiast są dość kosztowne ale to i tak nadal są szablony.

Kogo nie ma w sieci ten nie istnieje

Na zakończenie stwierdzenie, które robi się coraz prawdziwsze. Kogo nie ma w sieci ten nie istnieje. Bardzo dużo dla firmy i jej zysków zależy od internetu i jej tam obecności. Posiadanie strony internetowej, która dodatkowo jest dostosowana do urządzeń mobilnych w dzisiejszych czas jest niemal obowiązkiem każdej firmy. To dzięki niej klienci Was znajdują. To dzięki profesjonalnej stronie www klienci widzą w Was fachowców od tego czym się zajmujecie. Pamiętajcie o tym, że najpierw kupują oczy a dopiero później potrzeba, którą to Wy musicie w kliencie obudzić. Do tego potrzebny jest atrakcyjny i profesjonalny wygląd a to mogą Wam zagwarantować firmy zajmujące się projektowaniem stron internetowych.