Studia podyplomowe – inwestycja w siebie

views
0

Myśląc o kontynuowaniu edukacji na studiach podyplomowych należy zdawać sobie sprawę, że podjęcie takiej decyzji może okazać się przełomem w naszej karierze zawodowej. Badania wyraźnie wskazują, że pogłębienie wiedzy i nabycie praktycznych umiejętności pomogło wielu osobom w uzyskaniu awansu, zwiększeniu dochodu czy zmianie modelu pracy – z etatowej na własną działalność. To oznacza, że praktyczne studia podyplomowe to świetna inwestycja w siebie samego i przyszłość!

Kto może studiować
Na studia podyplomowe zwykle zapisują się osoby, które mają już wyższe wykształcenie – licencjackie, magisterskie lub inżynierskie. To jednak nie zawsze okazuje się wystarczające by sprawować kierownicze stanowisko lub zarządzać firmą. Mając tę świadomość, coraz więcej osób decyduje się na dalsze kształcenie. Z reguły to osoby, które już podjęły pracę w tygodniu, natomiast weekendy poświęcają na naukę. Idealnym i najbardziej pożądanym modelem kształcenia jest przyswajanie wiedzy teoretycznej, która potem, w sposób wymierny i praktyczny jest wykorzystywana w pracy.

 

Gdzie na studia
Warto poszukać takiej szkoły wyższej, która pozwala mieć nieograniczony i szeroki dostęp do wykładowców, którzy jednocześnie są praktykami w wykładanej przez siebie dziedzinie. Dobrze również móc brać udział w interaktywnych zajęciach, jak warsztaty czy case studies. Od jakiegoś czasu, z taką właśnie propozycją dla słuchaczy studiów podyplomowych in spe wystąpiły Wyższe Szkoły Bankowe. To największa w Polsce grupa niepublicznych, biznesowych szkół wyższych w Polsce – umożliwia studentom uczęszczanie na ponad 290 kierunków w 17 obszarach wiedzy, gwarantuje przyjazne podejście, charakteryzujące się zminimalizowaniem formalności i promowaniem networkingu, a także proponuje ofertę nauki ściśle skorelowaną z popytem na konkretne usługi na rynku pracy.

 

Studia i praca? Czemu nie!
Niektórych wciąż dręczą wątpliwości, czy to możliwe, by bez problemu połączyć pracę  nauką, nie zaniedbując przy tym swoich obowiązków i, w miarę możliwości, zachowując przy tym życie rodzinne i towarzyskie. Aby mieć pewność, że to się może udać, należy rozsądnie wybrać uczelnię – taką, która potrafi wyrozumiale podejść do rozterek studenta i ułatwić mu proces edukacji. Istotna jest również sprawna organizacja i możliwość korzystania z networkingu, dodatkowych praktyki i szkoleń, konsultacji, biura karier. Niepubliczne uczelnie WSB gwarantują to wszystko. Niezdecydowanym pozostaje się przekonać. Do zobaczenia!