Szafa z lustrem w sypialni – poznaj 3 zalety takiego rozwiązania

Szafa z lustrem w sypialni – poznaj 3 zalety takiego rozwiązania

29 views
0

Szafy z drzwiami przesuwnymi to rozwiązanie bardzo chętnie wykorzystywane w mieszkaniach ze względu na możliwość optymalnego zagospodarowania przestrzeni. Szczególnym ich rodzajem są szafy przesuwne z lustrem. Nie możesz się zdecydować, czy zamówić taki mebel do sypialni? Poznaj trzy korzyści, jakie zapewni Ci szafa z lustrem.

W tym artykule wyjaśniamy:

  • Jaką rolę w aranżacji sypialni odgrywa szafa z lustrem?
  • Jak szafa z lustrem wpływa na jasność pomieszczenia?
  • Gdzie jeszcze idealnie sprawdzą się szafy przesuwne z lustrem?

 

1.     Szafa przesuwna z lustrem zmieni małą sypialnię w dużą

Oprócz wygodnej organizacji przestrzeni wewnątrz i możliwości szybkiego skomponowania stroju na dany dzień szafa z lustrem ustawiona w sypialni ma kilka dodatkowych zalet. Jedną z nich jest optyczne powiększenie pomieszczenia. Gdy pozostałe meble odbijają się w tafli lustra, którym wykończone są drzwi szafy, mamy wrażenie, że sypialnia staje się większa niż w rzeczywistości. W ten sposób nawet pokój o niewielkiej powierzchni zyskuje przestronność.

Trzeba jednak pamiętać, że szafa przesuwna z lustrem zobowiązuje do dbania o porządek. W lustrze o tak dużej powierzchni będzie się bowiem odbijać całe pomieszczenie. Jeśli więc zostawimy niezasłane łóżko i rozrzucone na nim ubrania, a po sypialni będą się walać liczne drobne przedmioty, szafa z lustrem spotęguje tylko wrażenie zagracenia i osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego. Na szczęście jest na to łatwy sposób – po prostu wszystkie rzeczy, których w danym momencie nie używamy, należy przechowywać w szafie. A dla osób, które zwykle nie kłopoczą się sprzątaniem, dobrym pomysłem będzie szafa częściowo wykończona lustrem, a częściowo okleiną.

2.     Szafa z lustrem pozwoli doświetlić pomieszczenie

Ciemna sypialnia dla wielu osób jest zaletą – podobno zapewnia lepszy sen. Jeśli jednak wolimy świetliste pomieszczenia, a warunki lokalowe akurat pod tym względem są przeciwko nam, możemy uratować sytuację właśnie szafą z lustrem. W tym celu najlepiej będzie ustawić mebel naprzeciwko okna. Oczywiście im większa powierzchnia lustra, tym więcej światła będzie ono odbijać. Jeżeli zależy nam na bardziej stonowanym efekcie, ponownie – wybierzmy szafę z lustrem zamontowanym tylko na części drzwi.

Szafa przesuwna to, rzecz jasna, tylko jedna z dostępnych na rynku opcji. Jeżeli w sypialni mamy więcej miejsca lub trudno nam się przekonać do systemów z prowadnicami, warto też rozważyć tradycyjne szafy z lustrem – z drzwiami uchylnymi lub harmonijkowymi. Dobrym rozwiązaniem – o ile tylko pozwala nam na to układ sypialni – będzie też szafa narożna z lustrem, która pozwala w ciekawy sposób zaaranżować przestrzeń.

3.     Szafy przesuwne z lustrem – w sam raz do kompaktowego mieszkania

W większości wypadków, urządzając własne mieszkanie, próbujemy jednak zyskać jak najwięcej przestrzeni. W tym pomogą nam właśnie szafy przesuwne z lustrem. Ponieważ drzwi takiej szafy nie otwierają się na zewnątrz, z powodzeniem możemy wstawić ją niemal tuż obok łóżka, zostawiając tylko miejsce na nogi. Nie potrzebujemy już tez osobnego miejsca na postawienie lub zawieszenie lustra.

To rozwiązanie doskonale sprawdzi się w każdym M, jednak korzyści z szafy przesuwnej z lustrem odczują zwłaszcza osoby urządzające kawalerkę, w której sypialnia jest jednocześnie salonem, a i przedpokój bywa zwykle tylko symboliczny. Jednak nawet gdy mamy do dyspozycji kilkupokojowe mieszkanie z wydzieloną niewielką sypialnią, może się okazać, że szafa przesuwna z lustrem pozwala nam lepiej ją zagospodarować – na przykład wstawić jeszcze fotel albo łóżeczko dla dziecka. Szafę przesuwną z lustrem z powodzeniem możesz wstawić też do hallu.

Chcesz wiedzieć, ile kosztuje szafa z lustrem i jakie wzory są teraz na topie? Wejdź na stronę: https://allegro.pl/kategoria/sypialnia-szafy-20293 i sprawdź aktualne oferty mebli do sypialni.