Szybki sposób na oszczędności

views
0

Kantory internetowe to biznes, który niesłychanie szybko rozwinął się w naszym kraju. Branża e-kantorów co roku notuje coraz większe zyski, co świadczy nie tylko o ich dobrym podejściu marketingowym, ale również o atrakcyjności oferty. Dowiedz się, na czym polega działalność tego typu serwisów.

Pierwsze kantory internetowe zaczęły powstawać już w 2009 roku. W dalszym, szybkim rozwoju pomogła im ustawa antyspreadowa, dzięki której uatrakcyjniły swoją ofertę względem ich stacjonarnych odpowiedników – klienci mogli spłacać comiesięczną ratę kredytu walutowego w środkach pozyskanych na własną rękę, nie korzystając z kursów bankowych.

Już w styczniu 2014 roku na polskim rynku działało aż 40 portali oferujących wymianę waluty za pośrednictwem sieci. Co przyczyniło się do tak drastycznego rozwoju branży oraz rosnącego zainteresowania klientów?

Kantory internetowe to świetne rozwiązanie nie tylko dla „wygodnickich”, którzy wolą dokonać wymiany walut z domowego fotela. Jest to również świetna forma na pozyskiwanie oszczędności. Oferta większości serwisów tego typu posiada o wiele lepsze kursy niż te prezentowane w kantorach tradycyjnych. Dlaczego tak jest?

Nowoczesna, zautomatyzowana forma wymiany walut jest nie tylko bardzo sprawna, ale wymaga też mniejszych nakładów finansowych. Prowadzenie e-kantoru jest o wiele tańsze o posiadania placówki stacjonarnej, dzięki czemu ich właściciele mogą sobie pozwolić na uatrakcyjnienie kursów. Ponadto, osoby regularnie wymieniające walutę oszczędzają duże kwoty w skali rocznej. Przykładowo, osoba spłacająca kredyt we franku szwajcarskim może zaoszczędzić na comiesięcznej racie nawet 7% z wymienianej kwoty w stosunku do kursu bankowego. Jeżeli zatem wymienia np. 300 franków szwajcarskich każdego miesiąca, to w przeciągu całego roku zaoszczędzi nawet tysiąc złotych! Kantory internetowe to świetne rozwiązanie nie tylko dla kredytobiorców. Chętnie korzystają z nich przedsiębiorcy, osoby wybierające się na wakacyjny wyjazd, obywatele polski pracujący za granicą oraz internetowi „łowcy okazji”, kupujący produkty w zagranicznych sklepach internetowych.

Jeśli poszukujesz najlepszych ofert spośród wszystkich, liczących się e-kantorów – możesz skorzystać z ich porównywarek. Jedną z nich jest np. portal kantorbox.pl – wystarczy, że wpiszesz wysokość wymienianej kwoty, nazwę swojego banku oraz walutę, która chcesz uzyskać. Serwis szybko przeliczy koszty i wybierze dla Ciebie najtańszy serwis, prezentując równocześnie oszczędności, jakie uzyskasz względem kursu bankowego. Porównywarki to również świetny sposób na poszukiwanie tylko bezpiecznych serwisów – posiadają w swoich zasobach jedynie zaufane e-kantory, z których skorzystały już tysiące zadowolonych klientów.