Tańczmy, jeśli chcemy być szczęśliwi i zdrowi

2 views
0

Jeśli mowa o technikach dowolnych największym powodzeniem wśród kursantów cieszy się taniec brzucha. To taniec bardzo oryginalny, a sporo kobiet nazwie go tajemniczym i mistycznym.
Jeśli chcesz wybrać dla siebie taki taniec, by móc zgubić zbędne kilogramy polecić ci zdecydowanie można: taniec nowoczesny, hop hop oraz funky. Jeśli zaś chodzi o techniki, które pracują z głębszymi partiami mięśniowymi i kośćmi – taniec brzucha.

Ostatnie lata pokazały, iż kurs tańca towarzyskiego okazał się być formą spędzania wolnego czasu i rozwijania swojego ciała, która ma coraz większe rzesze sympatyków. Szkoły tańca nie mogą narzekać na brak nowych uczniów, na kursy decyduje się co miesiąc zapisywać tyle nowych osób, że często należy zapisywać się ze sporym wyprzedzeniem.

Przeogromnym zainteresowaniem kursantów przychodzących na kursy tańca cieszy się salsa. Szkoła tańca jest miejscem, gdzie każdy może opanować niełatwą sztukę tańczenia salsy, a w późniejszym czasie praktykować ją na wieczornej imprezie.

Motywacja by zapisać się do szkoły i opanować taniec jest mocno złożona. Tańcząc osiągamy rewelacyjny nastrój. Ludzie wiedzą już, że upychanie pieniędzy do skarbonek czy pod poduszkę nie jest najlepszym pomysłem, a zatem najlepiej jest czerpać z życia i dlatego też nie stronią już od zabawy i relaksu. Nauka tańca sprawia, że czują się pewniej na imprezach, odważniej podchodzą do ruchu.

Bardzo często na kursy tańca zapisujemy się przed Studniówką czy zbliża się Sylwester. Szkoły odwiedzają młodzi ludzie, którzy niebawem mają wejść w związek małżeński albo maturzyści na których czeka wkrótce studniówka.

Jesień to okres, kiedy szkoły tańca oblegane są wyjątkowo. Sporo osób zapisuje się wraz z nadejściem września, a jeszcze więcej w październiku. Prawdopodobnie jest to związane ze studentami, rozpoczynającymi akademicki rok.

Kto zapisuje się na kursy tańca? Jaki jest przedział wiekowy i czy na owe kursy częściej chodzą kobiety czy może mężczyźni? To w sporej mierze zależy od techniki. Kiedy mowa o tańcu towarzyskim osoby mają nawet więcej, niż 60 i 70 lat, jednak bardzo duża liczba osób to osoby młode pomiędzy dwudziestym a trzydziestym rokiem życia. Na kursy przychodzi także sporo osób z liceum. Dziewczyny z liceum głównie wybierają wolne techniki np. jazz, taniec nowoczesny albo też hip hop.

Do wyboru w szkołach tańca posiadamy dziesięć towarzyskich tańców. Są ci, którzy bez mrugnięcia okiem wybierają tańce latynoamerykańskie, inni wolą jive i rock n roll, jeszcze inni najlepiej czują się w standardowych tańcach.