To meble tworzą Twoja kuchnię. Doceń to!

1 views
0

Nie od dzisiaj wiadomo, że prawdziwie eleganckie wnętrza tworzą meble. Ta mądrość obowiązuje w całym domu, sprawdza się w każdym pomieszczeniu. Nie inaczej jest w kuchni, która z roku na rok urasta do rangi bardzo ważnego miejsca w domu. Dzisiaj nie powiemy już o kuchni, że jest to tylko miejsce przygotowywania posiłków, aktualnie to miejsce powinno być przestronne i w pełni profesjonalne, gdzie można miło spędzić czas.

Z jednej strony mam więc coraz bardziej popularne wyspy kuchenne, z drugiej kuchnie połączone z innymi pomieszczeniami, w bardziej tradycyjnym rozkładzie. Jedno, jak i drugie podejście zapewnia fantastyczne rozwiązania. Zacznijmy od niezwykle ciekawego, a jakże prostego rozwiązania – od drzwi przesuwanych. To wspaniały sposób na zamykanie i otwieranie pomieszczeń, jednocześnie ten pomysł świetnie sprawdza się w zastosowaniu meblowym. Takim sposobem możemy zabudować cały kuchenny segment, co zapewni nam ciekawą i estetyczną całość.

W tym samym stylu możemy pomyśleć o systemach przesuwnych. To rewelacyjny sposób, jeśli ważna jest dla nas oszczędność miejsca. W tym rozwiązaniu nachodzące na siebie skrzydła drzwiowe nie będą przeszkadzać w poruszaniu się po kuchni, a jednocześnie nie będą zajmować dodatkowego miejsca.

Obecnie bardzo modne są kuchnie w stylu minimalistycznym i industrialnym i nie jest to przypadek. Dzisiaj meble kuchenne to nie tylko jednolite i płaskie powierzchnie, rezygnuje się w nich z uchwytów. Ktoś może zapytać jak więc, na przykład otworzyć szafkę? Nic bardziej prostego. Dzięki nowoczesnym systemom – naciskamy na front mebla, z łatwością otworzymy każda szafkę, nawet jak mamy zajęte ręce. To jest niewątpliwie wygodne, ale także pomaga w utrzymaniu mebli w czystości. Zamiast czyścić każdy uchwyt, co nierzadko jest uciążliwym zajęciem, możemy po prostu paroma ruchami przetrzeć cały front.

W tej nowoczesnej, minimalistycznej estetyce każde miejsce ma znaczenie, także zaniedbywane dotąd boki szuflad. Dzięki ukrytym prowadnicom, które są umieszczone pod dnem szuflady, ta cześć zestawu meblowego wygląda bardziej atrakcyjnie. Jednocześnie, poza wyglądem ukryte prowadnice to również bardzo cicha praca także łatwość otwierania i zamykania. Dzięki takim rozwiązaniom każdy element mebla będzie się odznaczał najwyższą jakością.