Tradycyjne golenie na mokro

views
0

Tradycyjne golenie przeżywa renesans. Maszynki na żyletki golą precyzyjnie, dokładnie i zapewniają gładszą skórę niż nawet najlepszej jakości golarki elektryczne lub golarki jednorazowe. Golenie przy użyciu pędzla do golenia z borsuka lub syntetycznych włókien oraz maszynki klasycznej jest przyjemne i mocno redukuje koszty – maszynkę i pędzel kupujemy raz na kilka lat (albo i rzadziej).

Oczywiście golenie za pomocą maszynki na żyletki jest bardziej pracochłonne, jednak w odróżnieniu od golarek elektrycznych czy jednorazówek efekty są nieporównywalnie lepsze i utrzymują się dłużej. Innymi słowy, można pozwolić sobie na golenie raz na dwa dni maszynką tradycyjną, co w przypadku jednorazówek jest po prostu niemożliwe.

Wybierając odpowiednią maszynkę, należy zwrócić uwagę z jakich materiałów została wykonana. Maszynka tradycyjna wysokiej jakości powinna nam służyć wiele długich lat, więc powinniśmy dokładnie przemyśleć nasz wybór. Przede wszystkim zwróćmy uwagę z czego została wykonana głowica maszynki, jaki posiada grzebień, zamknięty czy otwarty. Jeśli nie mamy wprawy w goleniu na mokro – lepiej wybrać maszynkę z grzebieniem zamkniętym, są to tak zwane maszynki łagodne, bezpieczne którymi się nie zatniemy. Jeśli natomiast jesteś posiadaczem gęstego, twardego zarostu wybierz maszynkę z otwartym grzebieniem – poradzi sobie nawet z kilkudniowym zarostem.

W przypadku pędzli do golenia wybór w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji. Bardzo wysokiej jakości są pędzle z włosia borsuka. Istnieje również spora grupa zwolenników włosia dzika – które jest twardsze i zapewnia masaż skórze podczas rytuału golenia. Świetną alternatywą dla pędzli z włosiem naturalnym są również pędzle z włosiem syntetycznym. Mają liczne zalety, miedzy innymi to że szybko schną i są łatwe w utrzymaniu.

Przy wyborze pędzla i tradycyjnej maszynki wybierajmy produkty sprawdzonych marek, takich jak na przykład Muhle czy Edwin Jagger. Są to firmy które mają długoletnie doświadczenie w wytwarzaniu wysokogatunkowych przyborów do golenia klasycznego.