Trendy w modzie obuwniczej

views
0

Czółenka, trampki, sandały, szpilki, balerinki i dziesiątki innych fasonów kuszą na wystawach sklepów obuwniczych oraz w internecie. Damskie obuwie jest niezwykle ważnym elementem stroju kobiety, od którego zależy ogólne wrażenie każdej stylizacji. Jednocześnie doświadczeni styliści podkreślają, że buty mogą być wyjątkowo zdradliwe i bezwzględnie obnażyć gusta. To, w jaki sposób dobieramy buty do konkretnego stroju, jest najlepszym wyrazem naszego wyrobienia estetycznego i smaku. Niestety może być również dowodem zupełnej ignorancji w tym temacie.

Moda nie jedno ma oblicze

Należy jednak pamiętać, że pod pojęciem mody kryją się dwa, zupełnie odmienne nurty. Z jednej strony mamy bardzo ekskluzywną modę haute couture, z drugiej zaś masową, konfekcyjną modę spod znaku prêt-à-porter. Stylistyczne propozycje obuwnicze obu nurtów będą zupełnie odmienne. Wyrafinowane kreacje haute couture są odzwierciedlają fantazje artystyczne projektantów i raczej nie spotkamy ich na naszych ulicach. Natomiast modele z pokazów prêt-à-porter trafiają wprost na nogi setek milionów kobiet, narzucając sezonowe trendy.

Co dziś jest modne?

W trendach na sezon 2015 pojawiają się m.in. kowbojskie kozaki, sztyblety, sandały na platformach, gladiatorki, wzory kwiatowe na butach i inne.
Każdego roku panie mają swoje ulubione rodzaje butów, zaczerpnięte wprost z katalogów kreatorów mody popularnej. Niestety w naszym kraju stylistyczne podpowiedzi bardzo szybko zamieniają się w modowy dyktat. Nikogo już nie dziwi, gdy spotyka kobiety ubrane w identyczne klapki, kozaczki, trampki, balerinki, sandałki. Obuwie damskie, prezentowane w gazetach lub Internecie, nie jest dla wielu pań inspiracją, ale bezwarunkowym wskazaniem. Papugowanie jest u nas niestety najpowszechniejszą formą korzystania ze stylistycznych wzorców modowych.

A jest przecież sposób, by wyglądać oryginalnie i niepowtarzalnie. Na rynku dostępna jest oferta przygotowana dla wymagających klientów, która daje możliwość samodzielnego zaprojektowania swoich butów od A do Z. Nowoczesne kreatory umożliwiają stworzenie wyjątkowego i niepowtarzalnego modelu obuwia (trampek, czółenek, botków, sandałów, balerinek i wielu innych). Tutaj można znaleźć przykład strony, oferując samodzielne projektowanie trampek, koszulek, różnych elementów garderoby.