Trudna walka z rozstępami

views
0

Skala ich odcieni jest naprawdę duża – od czerwonego przez niebieski, aż do białego.
Kolory te są całkiem ładne pod warunkiem, że nie występują na naszej skórze. Mowa oczywiście o rozstępach, czyli przypadłości, która w okresie letnim urasta do rangi prawdziwego problemu. O ile odzież na zimę pomaga nam w maskowaniu wszelkich mankamentów urody, o tyle krótkie szorty zdemaskują każdą nierówność na naszej skórze. Powstaje więc pytanie, jak zlikwidować rozstępy w możliwie najkrótszym czasie?

Samo się pojawiło, jednak samo nie zniknie

Najłatwiej jest pozbyć się tej przypadłości, w momencie kiedy tylko ją zauważymy na naszym ciele. Wtedy to rozstępy będą mieć jeszcze kolor czerwony lub też lekko niebieski. Na tym etapie jednak mało która z pań biegnie do sklepu po odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, wychodząc z założenia, że skoro samo się pojawiło, to samo zniknie. Kiedy natomiast rozstępy zaczynają blednąć, utwierdzamy się w przekonaniu, że wszystko wraca do normy. Jednak białe blizny na naszym ciele zostają i dopiero wtedy uświadamiamy sobie, że jednak wymagają naszej interwencji.

Pozorny koniec problemów

Mimo, że w sieci można znaleźć tysiące porad na temat tego, jak zlikwidować rozstępy, to prawda jest taka, że wcale nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza jeśli przeszły już one z fazy zapalnej do zanikającej. Niech nie zmyli nas ta nazwa, bowiem pozornie zwiastuje ona koniec problemów, co niestety nie jest prawdą. W początkowej fazie przypadłości pomogą nam najróżniejsze specyfiki dostępne w sklepach kosmetycznych, jeśli jednak nasze rozstępy przybrały już biały kolor, nie ma co się łudzić, że uda nam się samodzielnie je usunąć. Warto wtedy udać się do gabinetów kosmetycznych, które obecnie oferują całą gamę zabiegów poprawiających wygląd skóry.

Mądra Polka po szkodzie

Mówią, że mądra Polka po szkodzie i zazwyczaj rzeczywiście tak jest. Warto jednak pamiętać, że mimo, że często rozstępy mają uwarunkowania genetyczne, to w dużej mierze możemy samodzielnie zapobiegać ich powstawaniu. Istotne tutaj są takie czynniki jak: używanie odpowiednich kosmetyków, brak rygorystycznych diet, które powodują skoki wagi, czy też dostarczanie do organizmu niezbędnych witamin i minerałów. Wszystko to ma wpływ na to, jaką kondycje ma nasza skóra.