Urządzamy dziecku kącik do spania

9 views
0

Bardzo przyjemnie jest urządzać swojemu dziecku kącik do spania. Powoli już, przecież do porodu już tak niewiele czasu zostało, trzeba wszystko przygotować. Zakupów będzie bardzo wiele, zatem jest lepiej przystąpić do nich już dzisiaj, żeby potem ze spokojem oczekiwać na przyjście naszej upragnionej pociechy na świat.Przygotowanie pokoju dla dziecka czy tez tylko gniazdka w naszej sypialni (chcemy być bliżej dziecka) warto zacząć na dużo wcześniej nim nastąpi termin porodu . Jedni powiadają, ze zaczynanie zakupów przed porodem źle wróży. Jednakże, moi mili państwo, nie można czekać do samego końca. Późniejsza nerwówka bardziej da nam w kość, aniżeli jakieś przesądy. Dlatego, jeśli już jesteśmy po ostatnim Usg 3d , czas rozpocząć zakupowe szaleństwo w działach dla niemowląt i noworodków. Będzie sporo zabawy i przyjemności. Można uwiecznić te chwile na kamerze albo robiąc zdjęcia aparatem cyfrowym. Kiedyś, każda taka rzecz będzie pamiątką, czy to film albo zdjęcia.
Zakupy trzeba robić z głową. Po to są znajomi oraz fora internetowe, aby pytać i jeszcze raz pytać. Pierwszy raz zostający rodzicami małżonkowie mogą popełnić wiele niepotrzebnych błędów zakupowych. Nie kupujemy ubranek w najmniejszym rozmiarze – to pierwsza rada młodych matek. Nigdy nie wiemy, ile nasze dziecko w rzeczywistości będzie mierzyć i ważyć. Można spekulować, ze na pewno zmieści się ono w rozmiar większy od tego, który jest przeznaczony dla najmniejszych dzieci, czyli pięćdziesiąt centymetrów albo w przedziale zero – trzy miesiące, który raczej jest stosowany za granicą np. w Wielkiej Brytanii.
Wyprawka dla dziecka nie musi zawierać rzeczy nowych. Szukajmy po Internecie, czy ktoś nie ma na sprzedaż używanego łóżeczka czy przewijaka. Noworodkowy okres jest tak krótki, ze dzieci szybko wyrastają ze swoich pięknych rzeczy. Rodzice tracą pieniądze, nie myśląc, ze można kupić używane rzeczy w bardzo dobrym stanie.