Uwaga: dziecko w samochodzie!

Uwaga: dziecko w samochodzie!

2 views
0

Zadaniem kierowcy jest dbanie o swoich pasażerów, szczególnie tych, którzy nie są w stanie zrobić tego samodzielnie. Każdy rodzic podróżujący z dzieckiem powinien szczególnie zatroszczyć się o najmłodszych członków załogi, zapewniając im komfort i maksymalne bezpieczeństwo w razie nieprzewidzianych sytuacji. O czym powinien pamiętać każdy rodzic-kierowca? Sprawdź!

Europejskie normy

Zasady, na jakich możemy przewozić dzieci w samochodzie, ściśle określa prawo obowiązujące w całej Unii Europejskiej. Zgodnie z rygorystycznymi normami, każde dziecko, którego wzrost nie przekracza 150 cm, podczas podróży musi siedzieć w specjalnym foteliku, którego konstrukcja powinna być dopasowana do wieku, wzrostu i wagi dziecka. W sklepach znaleźć możemy trzy typu fotelików dla dzieci o różnej budowie anatomicznej. Zanim wybierzesz konkretny model sprawdź, czy fotelik posiada certyfikaty bezpieczeństwa, czyli homologację ECE R44-04. Ponadto, warto sprawdzić, jak dany produkt wypadł w testach zderzeniowych. Specjaliści zwracają uwagę na to, aby podczas zakupów towarzyszyło nam dziecko. Jedynie poprzez ułożenie dziecka w foteliku będziesz wiedział, czy dany model pasuje do Twojego dziecka i czy maluch dobrze się w nim czuje.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Kupno wysokiej jakości, certyfikowanego fotelika sprawdzonej marki jest niemałym obciążeniem dla domowego budżetu. Jeśli zainwestujesz w kosztowny model, uwzględnij to podczas kupna ubezpieczenia samochodu. Niektóre firmy oferują rodzicom specjalne polisy gwarantujące ochronę tego typu wyposażenia. Aby nie narażać się na dodatkowe koszty i wybrać najkorzystniejszą opcję, warto skorzystać z porównywarek ofert, takich jak ta dostępna na mfind.pl. Aby przekonać się, jaka firma ubezpieczeniowa ma dla Ciebie najlepszą ofertę, wystarczy wypełnić prosty formularz.