Wakacje inne niż wszystkie

1 views
0

Niektórzy planowanie wakacji rozpoczynają już zimą, inni zwlekają z tym do ostatniej chwili. Czym kierujemy się przy wyborze miejsca gdzie spędzimy swój wymarzony urlop? Ceną? modą? opinią znajomych? Jeśli znudziły Ci się jednak wakacje hotelach, które wszędzie wyglądają tak samo zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem.

Przeczytaj  o wakacjach w komfortowych warunkach, jednak na tyle blisko przyrody aby mieć ją na wyciągnięcie ręki.

Wakacje na kempingach od lat cieszą się niesłabnąca popularnością w Skandynawii oraz wielu krajach Europy. Także w Polsce z roku na rok przybywa zwolenników takiej formy spędzania wakacji. Jeśli nigdy nie zastanawiałeś się nad możliwością spędzenia urlopu w taki sposób zapraszam do lektury a może zmienisz zdanie.

Z czym kojarzy Ci się kemping?  Z małym namiotem, ubogim zapleczem sanitarnym i wszechobecną nudą? Czas zatem rozwiać to błędne przekonanie.

Nowoczesne europejskie kempingi oferują swoim gościom wiele udogodnień oraz doskonałe bazy noclegowe. To jednak nie wszystko. To samowystarczalne miasteczka wakacyjne z marketami, restauracjami, dyskotekami czy wysokiej klasy obiektami sportowymi. To wspaniałe parki wodne ze zjeżdżalniami, wodnymi placami zabaw dla dzieci, ze szkołami pływania i nurkowania. Wystarczy wybrać profil ośrodka – mimo, że większość obiektów posiada zaplecze dla różnych grup klientów, warto dowiedzieć się więcej o ich specyfice. Doskonałym do tego miejscem jest forum miłośników turystyki kempingowej: www.campingforum.pl Spotkasz tam osoby, które odwiedziły wiele kempingów w Europie, które znają ich specyfikę i pomogą wybrać Ci najlepszą opcję w zależności od Twoich potrzeb. Są kempingi, które nastawione są głównie na rodziny z małymi dziećmi, inne zaś oferują szereg atrakcji dla miłośników sportu.

Czym jest Glamping?

Także dla osób starszych znajdzie się coś wyjątkowego. Mimo, że standardowe zakwaterowanie jest na bardzo przyzwoitym poziomie są także kempingi dla osób szukających maksymalnego komfortu. Obiekty typu Glamour Camping.

Glamour Camping bądź też Glamping to połączenie luksusu z naturą. To najwyższej klasy zakwaterowanie dla osób wymagających. Wyposażenie niczym nie różni się od tego spotykanego w wysokiej klasy hotelach. Większość tego typu obiektów znajduje się W Stanach Zjednoczonych, jednak także w Europie spotkać można ich całkiem sporo.

Decydując się na wakacje na kempingu z jednej strony możesz być blisko natury z drugiej zaś strony możesz wypoczywać w komfortowych warunkach. Kempingi często usytuowane są w bardzo dobrych lokalizacjach na przykład tuż przy piaszczystej plaży bądź też przy parkach krajobrazowych. Wybór jest bardzo szeroki. Tylko we Włoszech, we Francji czy w Hiszpanii znajdziesz kilkaset takich obiektów.

Wybór zależy tylko od Ciebie.