Wakacje na Dominikanie

views
0

Jednym z miejsc, które są wybierane przez turystów lubiących ciepły klimat i egzotyczne widoki, jest Dominikana. Ta wyjątkowo piękna wyspa przyciąga przede wszystkim miłośników pięknych plaż oraz sportów wodnych.

Dominikana to świetne miejsce dla osób uprawiających sporty wodne. Znajdziemy tam bardzo dobre i ciekawe miejsca do nurkowania, w tym wiele interesujących jaskiń oraz wraków statków. Coś dla siebie znajdą również zwolennicy bardziej ekstremalnych sportów, którzy lubią poczuć dreszczyk emocji, także między innymi fani wspinaczki oraz quadów.

Dominikana to także doskonałe miejsce dla turystów, którzy lubią spokojniejszy wypoczynek i zamiast emocji szukają raczej spokojnego odpoczynku na plaży. Rzeczywiście na Dominikanie można znaleźć bardzo wiele pięknych plaż, które prezentują się wyjątkowo wspaniale w otoczeniu wysokich palm i innych egzotycznych roślin. Jedne z najpiękniejszych i najbardziej godnych polecenia plaż Dominikany znajdziemy w pobliżu niedużego miasta Punta Cana, które znajduje się na wschodzie wyspy.

Punta Cana słynie przede wszystkim z ciągnących się 40 kilometrów plaż o wyjątkowo jasnym, pięknym piasku. Wrażenie na turystach robi również ocean, który w tym miejscu ma wspaniały lazurowy kolor. Zwolennicy spędzania czasu na plaży będą bez wątpienia bardzo zadowoleni z pobytu w Punta Cana, który pozwoli im na relaks i spokojny odpoczynek.

Po dniu spędzonym na plaży warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z miejscową kuchnią, która warta jest uwagi, przede wszystkim ze względu na wyjątkowo smaczne i zawsze świeże owoce morza, takie jak langusty. Bardzo smaczne i godne polecenia są także inne lokalne dania oraz miejscowe egzotyczne owoce, które są wyjątkowo pyszne.

Także fani nocnych rozrywek nie wyjadą rozczarowani z Punta Cana. Jest to typowa miejscowość turystyczna, która dba o to, żeby dostarczyć wielu atrakcji swoim gościom, dlatego nie będziemy z pewnością narzekać na nudę. Przebywając w Punta Cana możemy także skorzystać z wycieczek w głąb Dominikany, na przykład do Santo Domingo, gdzie zobaczymy interesujące zabytki. Rozrywki dostarczą nam również wyprawy do Parku Narodowego oraz ogrodu botanicznego. Dominikana to miejsce życia wielu rzadkich, endemicznych gatunków roślin i zwierząt, dlatego warto poświęcić kilka chwil na poznanie przyrody tej wyspy. Zwolennicy obcowania z naturą powinni się także zainteresować atrakcją, którą jest bez wątpienia możliwość pływania z delfinami.

Kto zatem powinien wybrać się do Punta Cana? Jest to miejscowość przeznaczona przede wszystkim dla osób poszukujących wyjątkowych, pięknych plaż, którym zależy na odpoczynku w egzotycznym miejscu i relaksie w ciepłym, przyjemnym klimacie. Dotarcie do Punta Cana nie jest trudne, ponieważ miejscowość dysponuje własnym lotniskiem. Dolecimy tam bezpośrednio z Paryża oraz z Madrytu, bez konieczności podróżowania pod Dominikanie. Baza hotelowa na miejscu jest bardzo dobra, dlatego nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem odpowiedniego kurortu.

Po więcej informacji o Dominikanie odwiedź stronę http://wakacjedominikana.pl