Wakacyjna rozrywka w sieci

views
0

W ciągu roku szkolnego młodzież jak również dzieci, starają się osiągnąć wysokie stopnie w nauce, dzięki czemu sprawią radość i przyjemność swoim dzieciom. Dobrze wiemy że systematyczne uczęszczanie do szkoły przez 10 miesięcy może być bardzo męczące, w szczególności gdy pociecha musi pieszo pokonać drogę do placówki. Współczesny system edukacji zakłada że uczeń spędza około 5 do 6 godzin na zajęciach, dodatkowo po powrocie do domu musi odrobić pracę, powtórzyć materiał i przygotować się do kolejnych zajęć.

Zapewnij godziwą rozrywkę swojemu dziecku

Warto pomyśleć o wakacyjnym wypoczynku dla naszej pociechy, wiemy przecież że przez 10 miesięcy owocnie pracował na swoje dobre stopnie, nawet uczniowie ze słabymi ocenami zasługują na odrobinę relaksu na plaży czy w górach. Nie możemy oceniać postępu dziecka patrząc jedynie przez pryzmat wyników edukacyjnych. Zdajemy sobie sprawę że wielu rodziców boryka się z problemem, jakim jest zazwyczaj brak środków materialnych, które można by przeznaczyć na kolonię czy wczasy zorganizowane, a nawet wycieczkę szkolną, warto wówczas sięgnąć po gry dla dzieci. Jest to zdecydowanie lepsza forma rozrywki niż spędzanie czasu w gronie zdemoralizowanych rówieśników, wówczas w głowie młodego człowieka mogą powstawać różne, niekoniecznie dobre pomysły, jak chodź by planowanie drobnych kradzieży, rozboje, narkotyki i wszelakie inne używki odurzające.
Rodzic powinien przede wszystkim spędzać więcej czasu z dzieckiem, w przeciwnym razie straci stały kontakt, po czym pociecha przestanie ufać swojemu opiekunowi, możemy wtedy zapomnieć o zaufaniu i szczerzej rozmowie.
Rozumiemy obawy wielu rodziców, którzy obawiają się że dzieci mogą spędzać całe dnie przed monitorem komputera, ale z drugiej strony lepiej jest wybrać mniejsze zło niż pozwolić dziecku żyć wedle jego upodobań. Zawsze możesz sprawdzić dostępne gry przeglądarkowe, czy nie zawierają nieodpowiednich, gorszących treści.

Postaraj się od czasu do czasu nawiązać kontakt ze swoim synem, córką, szczera rozmowa zaowocuje wzrostem zaufania. Najlepszą formą integracji jest rozrywka, nie zaszkodzi spróbować swoich sił w wirtualnym świecie fantasy. Miłej zabawy!