Własna strona za półdarmo!

1 views
0

Gwałtowny rozwój internetu i coraz lepszy dostęp do wszelakich technologii i nowinek informatycznych sprawia, że praktycznie każdy użytkownik internetu może mieć własną stronę internetową. Nie wymaga to specjalnie dużych nakładów finansowych ani dogłębnej znajomości tajników informatyki. Wystarczy podstawowa wiedza wyniesiona ze szkoły.

Hosting

 Internet jest bardzo otwarty na nowych internautów i chętnie dzieli się z nimi tajnikami swojej wiedzy i sposobu funkcjonowania. Kiedyś, żeby mieć własną stronę internetową, konieczne było postawienie własnego serwera, a co za tym szło, trzeba było znać się na oprogramowaniu serwerowym, umieć usunąć ewentualne usterki oraz poradzić sobie z nieprzewidzianymi sytuacjami i awariami. Dziś nikt, kto nie ma ochoty mieć swojego serwera, nie musi go mieć. Sprawę załatwia za niego hosting. Usług hostingowych w różnej jakości i cenach jest mnóstwo. Ceny najczęściej uzależnione są od wielkości hostingu, czyli im większy jest ruch generowany na stronie tym większy hosting jest potrzebny i tym więcej będzie to kosztowało. Dlatego dobrze, jeśli strona zarabia na siebie, choćby reklamami, ale nie jest to warunek.

Szablon

Żeby strona internetowa przyciągała internautów, nie wystarczy zapełnić jej interesującą treścią. Coraz częściej liczy się to, czy strona jest responsywna, czyli czy można ją swobodnie przeglądać na różnych urządzeniach, oraz czy jest czytelna i intuicyjna w obsłudze. Na stronę, na której nie działa wyszukiwarka, nikt drugi raz nie wróci. To samo tyczy się strony, na której trzeba przekopać się przez wiele podstron, by dotrzeć do interesującej treści. Wydawać by się mogło, że nie ma żadnego problemu w stworzeniu i zaplanowaniu wyglądu strony internetowej, ale w praktyce nierzadko okazuje się, że zadanie przekracza siły przeciętnego użytkownika komputera. Na szczęście można w takiej sytuacji posiłkować się gotowymi szablonami. Wzory takich szablonów można obejrzeć chociażby tutaj: http://bowwe.com/pl/szablony

Nie trzeba wiele wysiłku, by stworzyć własną stronę i stać się internautą czynnym, a nie tylko biernym. Nie trzeba też wydawać na to nie wiadomo jak dużo pieniędzy – początkowe koszty nie są wysokie, a przy odrobinie wysiłku mogą się szybko zwrócić. Można nawet zacząć zarabiać na własnej stronie internetowej. Dlatego warto poświęcić chwilę na stworzenie prawdziwego arcydzieła.