Wózki spacerowe dla dzieci – bezpieczeństwo przede wszystkim

Wózki spacerowe dla dzieci – bezpieczeństwo przede wszystkim

views
0

Wybierając wózek dla dziecka, powinniśmy zwracać uwagę na szereg czynników, które będą rzutować nie tylko na komfort podczas spacerów, ale przede wszystkim bezpieczeństwo maluszka. Dziecko jest niezwykle delikatną i wrażliwą istotą, dlatego tak ważne jest, aby wybrać wysokiej klasy wózek o dobrych parametrach. Na co zwrócić uwagę podczas wizyty w sklepie? Sprawdź nasze rady!

Nowoczesne wózki spacerowe dla dzieci

Wózki spacerowe dla dzieci będą dobrze spełniać swoją funkcję wtedy, kiedy będą wykonane z nieprzemakalnych materiałów. Ważne jest, aby budka nie tylko zapewniała odrobinę kojącego cienia, ale również chroniła dziecko przed wpływem szkodliwego promieniowania UV. Konstrukcja wózka powinna być wyposażona w wywietrzniki zapewniające optymalną cyrkulację powietrza. Obowiązkowym elementem w każdym wózku powinny być pasy bezpieczeństwa oraz barierka chroniąca dziecko przed wypadnięciem.

Wózek będzie praktyczny i nie będzie przysparzał rodzicom większych problemów, jeśli będzie wyróżniał się lekką wagą. Istotne jest, aby złożony wózek bez problemu mieścił się w bagażniku.

Normy bezpieczeństwa

Najlepszym potwierdzeniem jakości wózków dziecięcych są atesty i  certyfikaty. Czołowi producenci oferują wysokiej jakości wózki spełniające restrykcyjne wymogi normy europejskiej EN 1888: 2012. Zanim tego typu wózek trafi do sklepów, poddawany jest wewnętrznej kontroli jakości oraz przechodzi liczne testy mechaniczne i chemiczne przeprowadzane w renomowanych europejskich instytucjach certyfikujących. Wybierając sprawdzony w ekstremalnych warunkach, atestowany wózek, masz pewność, że Twoje dziecko jest w pełni bezpieczne podczas każdego spaceru.