Wybieramy się na narty – dobór wyposażenia dla amatora szusowania

Wybieramy się na narty – dobór wyposażenia dla amatora szusowania

views
0

Planujesz wyjazd w góry, podczas którego wkroczysz w tajniki narciarskiego szusowania? Masz za sobą swoje „pierwsze razy” z deskami na nogach, ale chciałbyś stać się bardziej „pro”? Niezależnie od intencji, będziesz potrzebował ubioru oraz sprzętu narciarskiego dopasowanego do Twoich potrzeb.

Podstawy tematu

Jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z nartami lub zdarza Ci się szusować raz do roku, inwestycja pokaźnej sumy pieniędzy w wyposażenie, tak na prawdę, mija się z celem. Dobrej jakości ubrania oraz sprzęt, jak na przykład narty Rossignol, to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Lepszą opcją w takiej sytuacji jest wypożyczalnia sprzętu. Większość dużych resortów narciarskich posiada w ofercie sprzęt z drugiej ręki, który jakościowo wcale nie odbiega od nowych egzemplarzy. Mowa tutaj o nartach Rossignol, kijkach, butach dopasowanych wedle umiejętności, a także specjalnym ubiorze dedykowanym na ciężkie, górskie warunki. Oczywiście to wszystko kosztować będzie jedynie ułamek ceny, jaką poniósłbyś kupując nowe egzemplarze. Jeśli jednak regularnie uczestniczysz w „białym szaleństwie” inwestycja w Twój własny sprzęt będzie rozsądnym wyborem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.agasport.com.pl/narty-cat-2

Czego będziesz potrzebować?

Mówiąc o narciarskim wypadzie w góry, nie sposób nie wymienić nart, które wysuwają się na pierwszy plan. Jest wiele rodzajów nart, które nadawać się będą na konkretne trasy oraz do różnych celów. Wszystko w zależności od potrzeb. Jeśli inwestujesz swoje pieniądze w konkretny zakup, wybierz sprzęt najwyższej jakości, który posłuży Ci na lata. Niewątpliwie, takim wyborem będą narty Rossignol, z uwagi na światowej klasy jakość i uznanie najlepszych sportowców sezonu zimowego. Świetnym przykładem zadowolonego użytkownika będzie nasz skoczek – Adam Małysz. Podobnie jak w przypadku nart – wybór najlepszych butów zależny będzie od Twojego poziomu zaawansowania. Początkujący wybiorą buty o dużym stopniu elastyczności, aby ułatwić proces nauczania. Zawodowcy wybrać powinni natomiast narty wyższej klasy, aby zwiększyć swoje opcje, np. w kontekście możliwości jazdy po białym puchu. W kwestii kijków należy wiedzieć, iż nie są one wymagane podczas nauki, jednak dorośli bardzo często korzystają z nich dla ułatwienia. Kask dopasowany idealnie jest absolutną koniecznością każdego amatora i profesjonalisty narciarskich wrażeń. Oprócz bezpieczeństwa zapewniać będzie optymalną temperaturę głowy. Nie można zapominać o goglach, które stanowić będą barierę dla oczu oraz ułatwią widzenie, a więc w konsekwencji odpowiednie manewrowanie.