Wybór szkoły językowej

views
0

Oferta szkół językowych, zwłaszcza oferujących naukę języka angielskiego, może przyprawić o zawrót głowy. Jak odnaleźć się w tym gąszczu, nie zwieść się atrakcyjnym z pozoru, ale słabym ofertom? Oto kilka praktycznych porad.

Rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Jedną z podstawowych kwestii, na temat której trzeba zasięgnąć wiedzy są kwalifikacje lektorów, z którymi współpracuje dana szkoła. To od nich w dużej mierzy zależą efekty edukacji. Pamiętać przy tym należy, że liczą się nie tylko umiejętności potwierdzone formalnie, ale także całokształt osobowościowy lektora: jego kreatywność oraz umiejętność prowadzenia ciekawych zajęć. Duże znaczenie ma także doświadczenie w postaci stażu pracy oraz pobytów w kraju, którego język jest uczony.

Wybierając szkołę językową, warto też zwrócić uwagę, czy oferuje ona możliwość uzyskania certyfikatu, który jest wymiernym potwierdzeniem pozyskanej wiedzy, miernikiem skuteczności nauczania w tej szkole, a przede wszystkim z perspektywy uczącego się podnosi jego atrakcyjność na rynku pracy.

Kolejna rzecz, którą warto sprawdzić, to certyfikaty posiadane przez szkołę, a przyznawane przez grona ekspertów. Zebrani w branżowych stowarzyszeniach dokonują oni inspekcji i ocen w oparciu o surowe kryteria jakości.

Oceń na miejscu

Po wstępnej weryfikacji na tak, warto też udać się do szkoły na miejsce. Ocenić, czy szkoła oferuje dostęp do biblioteki, multimediów oraz Internetu. Przy tej okazji zasięgnąć można języka na temat ilości osób w grupach, godzin odbywających się lekcji oraz innych szczegółów technicznych. Cenną informacją będzie także metoda jaką nauczany jest język w danej szkole. Niebagatelne znaczenie ma także atmosfera, na którą składa się także administracyjno-informacyjna część działalności szkoły. Pamiętajmy też, by nie ufać kuszącym, ale zbyt tanim ofertom. To co dobre musi kosztować.

Czytaj więcej: szkoła językowa Warszawa