Wyjątkowość szkła La Rochere

4 views
0

La Rochere to najstarsza huta szkła we Francji, która od wielu lat zajmuje się produkcją szkła stołowego. Kieliszki, szklanki, karafki w wielu kolekcjach, z których każda opowiada historię Francji. Na czym polega wyjątkowość i magia szkła La Rochere?

Fabryka szkła La Rochere została założona w 1475 przez Simon’a de Thusac – we wschodniej części Francji, w lasach Lotaryngii, w małej wiejskiej okolicy pomiędzy Szampanią i Alzacją, stworzył on fabrykę szkła, która przetrwała kilkaset lat. Obecnie La Rochere jest najstarszą hutą szkła we Francji, która w dalszym ciągu zachowuje tradycyjną sztukę szkła dmuchanego w tandemie i łączy ją z najnowszymi procesami produkcyjnymi. Za podtrzymywanie dawnych umiejętności i tradycji producentów szkła, w 2009 roku huta otrzymała wyjątkowe i prestiżowe wyróżnienie: „Patrimoine vivant”: za wierność tradycji, historii i ochronę dziedzictwa narodowego.

Produkty La Rochere znane są na całym świecie, goszczą na stołach najwybitniejszych i najbogatszych tego świata, ale również doceniane są przez zwykłych ludzi, którzy dzięki wyjątkowemu wzornictwu, mogą za każdym razem, gdy trzymają w ręku kielich lub szklankę La Rochere poczuć magię i klimat Francji. Kieliszki do wina, kieliszki do wody, szklanki, karafki, talerze i miseczki są dostępne w kilku kolekcjach, z których najsłynniejsze to Lyonnais, Abeille, Amboise, Richelieu, Versailles i Perigord.

Kolekcja Lyonnais to niezwykle subtelna i stylowa kolekcja o pięknej strukturze szkła, zdecydowanych szlifach, w których pięknie odbija się słońce i światło świec. Dostępna w wersji transparentnej, ale również w pięknej barwie ametystu i eleganckiej szarości, dzięki której można przegonić nudę z każdego wnętrza. Abeille to z kolei kolekcja ozdobiona symbolem pszczoły, która przez Napoleona została znana za symbol jego panowania. Dzięki kielichom, szklankom i karafkom z napoleońską „Bee” można przenieść się do historycznych czasów Francji. Kolekcja Versailles ozdobiona jest motywem muszli, który jest jednym z dekorów charakterystycznych dla słynnego Pałacu w Wersalu. To ekskluzywna kolekcja, która przenosi w świat dawnych bali, przyjęć organizowanych przez najważniejszych ludzi Francji. Subtelna kolekcja Amboise udekorowana jest natomiast stylowym szlifem o motywach roślinnych.

Każda kolekcja szkła La Rochere to wyjątkowe wzornictwo, ale również doskonała jakość. W każdym kielichu widać dbałość o najdrobniejszy szczegół. To szkło, które jest nie tylko piękne i eleganckie, które doda stylu każdemu przyjęciu, ale także szkło, które sprosta codziennym czynnościom. Z powodzeniem można je myć w zmywarce, co doceniają na pewno panie domu. Szkło La Rochere jest wyjątkowe również dlatego, że dzięki niemu można poczuć niezwykły klimat Francji i stworzyć w swoich wnętrzach romantyczny, francuski nastrój, przenieść się na francuskie uliczki lub poczuć atmosferę wersalskiego pałacu. To szkło, które znakomicie nadaje się na stylowe przyjęcia, jak i na romantyczne kolacje we dwoje. Jest doskonałe również do uświetnienia chwil, które spędzamy z przyjaciółmi na zwykłych, wieczornych spotkaniach przy lampce dobrego wina.

To piękne i wyjątkowe szkło, którego nie może zabraknąć w żadnym stylowym domu.