Wypadanie włosów: dlaczego się pojawia?

Wypadanie włosów: dlaczego się pojawia?

2 views
0

Problemem, który dotyka coraz więcej osób jest wypadanie włosów. Panowie znoszą go nieco lepiej, dla kobiet jest to prawdziwy dramat. Dlaczego włosy wypadają? Czy może coś zrobić, aby proces ten zatrzymać?
Najbardziej powszechne jest łysienie androgenowe. Wystąpić może zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Nie jest to jednak jedyny rodzaj łysienia. Dość powszechnie występuje łysienie plackowate, które stwierdza się nie tylko u osób dorosłych, ale również u dzieci. W jego przypadku na głowie pojawiają się łyse miejsca różnej wielkości. Czasami stan ten jest przejściowy i włosy samoistnie odrastają po jakimś czasie. Zdarza się jednak i tak, że do ich odrośnięcia nie dochodzi.

Wypadanie włosów może mieć różne podłoże. Coraz częściej mówi się o związku między wypadaniem włosów a stresem. Do wypadania włosów dochodzi również na skutek niedoboru witamin i minerałów. Często problem pojawia się również jako efekt przebytych chorób. W tych przypadkach wyeliminowanie przyczyny na ogół rozwiązuje problem. Włosy przestają wypadać, a z czasem zaczynają odrastać.

Jeśli masz problemy z wypadaniem włosów zapraszamy do Kliniki IKONA CITY – wypadanie włosów Śląsk.