Wyposażenie mieszkania

views
0

Właśnie odebraliśmy klucze do naszego wymarzonego mieszkania. Niby powinniśmy być szczęśliwi, ale … wchodząc do mieszkania widzimy gołe ściany, surowe podłogi i tylko w łazience ten pusty obraz psuje jakieś białe wyposażenie, czyli umywalka i kompakt wc. Trochę to mało, żeby zamieszkać. W tym miejscu zaczyna się trudność. Przecież coś musimy do niego wstawić, żeby jakoś zamieszkać.

Zaczyna się gorączkowe poszukiwanie wyposażenia. Począwszy od podłóg, porzez ściany, a na sufitach skończywszy. No i oczywiście na każdy z tych elementów mieszkania kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt możliwości rodzi się nam w głowach. Decyzje co do wykończenia mieszkania nie możemy podjąć zbyt pochopnie, żeby później nie żałować, ale też nie mamy całej wieczności na rozmyślanie, bo przecież już byśmy chcieli w nim zamieszkać. Więc chodzimy od sklepu do sklepu i patrzymy, podliczamy, przymierzamy (oczywiście wirtualnie) czy będzie to pasowało wymiarami i do ogólnej koncepcji (jeśli taką posiadamy) wyglądu naszego M. Dla sprawniejszych zakupów nasze wypady po sklepach dzielimy sobie na pokoje, czy wypatrujemy wyposażenie dla konkretnego pokoju. Będzie to dla nas ułatwienie, nie zacznie nam się mylić, gdzie co chcemy umieścić.

Stosunkowo najprościej powinno nam pójść z zagospodaroweniem podłogi, ponieważ nie mamy aż tak wielu możliwości, szczególnie, że w naszym mieszkaniu, w pokojach mamy położony przez firmę budowlaną parkiet. Z tego powodu w grę chodzą tylko dywany bądź wykładziny. Na szeczęście, ze względu na parkiet, odpada nam montaż wykładzin kujawsko-pomorskie, możemy to spokojnie zrobić we własnym zakresie. Inaczej rzecz ma się jeśli przyjdzie nam układać podłogę w kuchnii czy łazience. Tutaj, nie dość że mamy ogrom jeśli chodzi o płytki, to jeszcze trzeba wzywać „fachowca” do ich położenia. Nie inaczej rzecz się ma co do ścian w tych dwóch pomieszczeniach. W pozostałych pokojach sciany wystarczy pomalować, bądź położyć tapety (nie polecam), ato już możemy zrobić sami.

Tak samo jeśli chodzi o sufity, pędel do rączki, na drabinę i już mamy pare złotych zaoszczędzone, które możemy wydać na meble. Po zakupie całego wyposażenia, nazwijmy go meblowego, w zasadzie mieszkanie nadaje się do zamieszkania. Pozostaje tylko pewien niedosyt … nasze wymarzone M, kosztowało nas trochę, a w zasadzie dużo więcej niż widzieliśmy na stronie firmy budowlanej, która nam to mieszkanie sprzedała. Cóż drogie ono było, ale jest własne i tego się trzymajmy, mamy pół życia żeby je spłacić …