Wypowiedzenie OC po złomowaniu – odzyskaj nadpłaconą składkę!

Wypowiedzenie OC po złomowaniu – odzyskaj nadpłaconą składkę!

15 views
0

Złomowanie samochodu jest procesem, który czeka każdy pojazd mechaniczny na polskich drogach. W praktyce złomowanie ma miejsce po szkodzie całkowitej, ale też w przypadku samochodów, których koszty naprawy przewyższają realną wartość samego pojazdu. Co z polisą OC? Czy możliwe jest wypowiedzenie OC po złomowaniu pojazdu? Okazuje się, że tak.

Jak w praktyce wygląda wypowiedzenie OC po złomowaniu?

Dlaczego złomujemy samochody? Najczęściej powód jest prozaiczny – starsze samochody, wymagające naprawy, pochłaniają olbrzymie środki finansowe. Z czasem uświadamiamy sobie, że koszty napraw znacząco przekraczają wartość samochodu – w takiej sytuacji pozostaje złomowanie lub też sprzedaż samochodu na części. Starsze samochody oznaczają też wyższe zużycie paliwa, częściej wymagają napraw. Złomowanie może się też w wielu przypadkach opłacać – czy wiesz, że przyjęcie samochodu do kasacji otrzymasz ok. 300-500 zł? Demontaż warto wykonywać w legalnej stacji demontażu – mamy wtedy pewność, że otrzymamy niezbędne dokumenty świadczące o legalnej kasacji. Co z nadpłaconą składką OC? Czy możliwe jest wypowiedzenie OC po złomowaniu.

Jak złożyć wypowiedzenie OC po złomowaniu?

Aby odzyskać nadpłaconą składkę OC, konieczne jest wypowiedzenie OC po złomowaniu. W tym celu konieczne jest skompletowanie kilku dokumentów: zaświadczenie o złomowaniu w legalnej stacji demontażu, anulowany dowód rejestracyjny, umowę o polisę. Samochód musi być również wyrejestrowany. W procesie szybszego wnioskowania o zwrot nadpłaconej składki pomogą gotowe pisma, które wystarczy wypełnić i przedstawić ubezpieczycielowi. Ile zwrotu nam się należy? Wszystko zależy od dnia wyrejestrowania samochodu oraz tego, jak wiele miesięcy pozostało do końca ważności polisy.