Zadaszenia tarasów – co wybrać?

Zadaszenia tarasów – co wybrać?

168 views
0

Aranżując nasz przydomowy taras przede wszystkim skupiamy się na meblach outdoorowych oraz dodatkach. Dzięki nim tworzymy centralny punkt w przestrzeni wypoczynkowej, zapewniamy sobie i bliskim wysoki komfort. Aby jednak móc korzystać z bliskości natury w pełni warto pomyśleć również o nowoczesnych metodach na zadaszenie tarasu. Co wybrać?

Czy parasol spełni nasze oczekiwania?

Dotychczas najczęściej wybierany parasol ogrodowy posiada wiele zalet, kiedy jednak pragniemy zadaszyć cały obszar wypoczynkowy okazuje się być on niewystarczający. Zadaszenia tarasów szukajmy więc u topowych producentów. Wybierając nowoczesną tarasolę możemy mieć pewność, że produkt ten uprzyjemni każdą chwilę spędzoną na tarasie i sprawi, że nie będziemy już musieli przejmować się nadmiernym nasłonecznieniem. Jak tworzone są tarasole? Jaki model wybrać?

Tarasola – innowacyjne tworzywa i wysoka trwałość

Tarasole to konstrukcje oparte na aluminiowych, malowanych proszkowo profilach, których kolor dobiera klient. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie koloru tarasoli do istniejącej aranżacji i dopasowanie jej do otoczenia. Wewnątrz konstrukcji ukryty jest system odprowadzania wody. Tarasole zwieńczone są dachem, który w zależności od modelu może być wykonany z tkaniny technicznej lub też z aluminiowych, ruchomych listew. Dachy, bez względu na materiał, nie nagrzewają się, przez co w ich cieniu pasuje przyjemna, niska temperatura. Dach w pozycji całkowicie rozłożonej jest wodoodporny, przez co możemy korzystać z uroków tarasu również w trakcie niepogody. Decydując się na tarasolę możemy mieć pewność, ze nie tylko skutecznie ochroni nas ona przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale również pozwoli w sposób nietuzinkowy ozdobić przestrzeń wypoczynkową i nadać jej wyjątkowego wyglądu.