Zamówienie obrazu, czym się kierować?

views
0

Stojąc przed wyzwaniem kupna prezentu dla bliskiej osoby, z okazji nadchodzącego święta, rozważamy różne opcje. Chciałbym przypomnieć o jednej, być może jeszcze nie tak popularnej jak inne: zamówieniu obrazu! Nasze społeczeństwo coraz bardziej docenia sztukę, w szczególności nowe formy, ale także klasykę: malarstwo, rysunek, rzeźbę, warto to wykorzystać i mile zaskoczyć obdarowanego!

Czym się kierować, wybierając obraz na zamówienie? Na pewno musimy zastanowić się, jaki rodzaj obrazu najbardziej będzie podobał się obdarowanemu, oraz czy będzie pasował do jego domu czy mieszkania. Wyróżniamy kilka głównych rodzajów obrazów:

  • pejzaż
  • portret
  • ikona
  • abstrakcja

Oprócz tego powinniśmy zdecydować się także na technikę jego wykonania. Tutaj warto zasięgnąć rady artysty. Być może specjalizuje się on w jednej technice, więc warto byłoby wykorzystać jego największe umiejętności.

Obrazy na zamówienie to nie łatwy kawałek chleba dla artysty, trzeba potrafić się dostosować do wymagań klienta, być z nim w ciągłym kontakcie, jednakże doświadczony artysta plastyk nie będzie miał z tym problemu.

Pamiętajmy, że obraz to także jego rama. Jednakże tutaj także możemy liczyć na pomoc twórcy, który maluje dany obraz. Rama musi współgrać z obrazem, ale także pasować do wnętrza, w którym będzie powieszony obraz, dlatego warto zdobyć zdjęcie pomieszczenia, by lepiej dobrać odpowiednią ramę.

Każdy obraz ociepla, dodaje uroku i dostojności wnętrzu. To doskonały pomysł na prezent, który ucieszy nie tylko koneserów sztuki, a może być zaczątkiem pięknej kolekcji nawet u kogoś, kto do tej pory nie przejawiał zamiłowania do sztuki.