Zapewnienie połączeń sieciowych i multimedialnych

views
0

Systemy wystawiennicze montowane obecnie bardzo często wymagają dostępu do sieci elektrycznej oraz do gniazd multimedialnych. W planie przygotowawczym należy tak rozmieścić stanowiska, aby każdy uczestnik targów miał taki dostęp zapewniony.

W przypadku budynków typu np. hala, gdzie jest prawie niemożliwe zapewnienie łącza internetowego odpowiednio wcześnie informuje się firmy uczestniczące aby były na taką niedogodność przygotowane, zaopatrując się np. w modemy bezprzewodowe. Przy okazji należy także sprawdzić dostępność takiej sieci w budynku – duże ilości blachy mogą powodować zakłócenia w odbiorze sygnału lub nawet jego całkowity brak, co z kolei może być przyczyną sporych problemów. W ostateczności można zamontować antenę zewnętrzną i zainstalować na terenie obiektu router dzięki któremu taki odbiór będzie możliwy. Dlatego bardzo ważną sprawą jest aby się zorientować jak wygląda kwestia internetu na danych targach, aby uniknąć sytuacji w której będziemy bezradni.
Parkiet czy posadzkę należy odpowiednio wcześniej zabezpieczyć przed uszkodzeniem. Niektóre systemy wystawiennicze są na tyle ciężkie, że mogą zostawić trwałe ślady na powierzchni drewnianej.